Carl is al een aantal weken bij ons aan de slag als operationeel directeur. Tijd om hem beter te leren kennen en aan de tand te voelen over SUREbusiness. We vroegen hem o.a. naar zijn eerste indrukken én wat hem tot nu toe is opgevallen.
Kun je iets vertellen over je achtergrond en wat je naar SUREbusiness heeft gebracht?
Tijdens mijn studie heb ik altijd een bijbaan gehad bij een intermediair en vanaf dat moment heeft het verzekeringsvak me niet meer losgelaten. Na mijn studie gestart bij een detacheringsbureau waarna ik na 1,5 jaar de overstap heb gemaakt naar Generali. Daar heb ik ongeveer 4,5 jaar als accountmanager Volmacht gewerkt.
In mei 2018 de overstap gemaakt naar Zurich Benelux waar men het doel had om de portefeuille verder te differentiëren middels de samenwerking met volmachten. Deze afdeling opgezet en tussen 2021 en 2024 dit gecombineerd met dezelfde functie voor Zurich in Scandinavië. In juli 2024 ben ik toegetreden tot de directie van Zurich Benelux als Head of Middle Market met als doel deze portefeuille de komende jaren verder te laten groeien.
In 2018 in contact gekomen met SUREbusiness en vanaf 2019 de samenwerking tussen SUREbusiness en Zurich gestart waardoor ik de ontwikkeling van SUREbusiness van dichtbij heb meegemaakt.
In december vorig jaar heb ik een kop koffie gedronken met Bart en Levent waarbij zij aangaven versterking te zoeken van het directieteam. ‘We groeien hard en we willen investeren in alle geledingen van ons bedrijf. En we zoeken iemand die ons directieteam komt versterken, om te zorgen dat we daar een stevig fundament hebben voor de toekomst. Zou je daar je steentje aan bij willen dragen?’ Ondanks dat ik vrij recent was gestart in mijn nieuwe rol en daar nog voldoende uitdagingen waren ben ik hier over gaan nadenken, zie ik mezelf bij SUREbusiness en kan ik hier een positieve bijdrage leveren? Het is een innovatieve club, ontzettend positief en groeit hard.
Al vrij snel waren alle partijen enthousiast en ik ben nog steeds ontzettend blij deze leuke uitdaging aan te zijn gegaan bij een bedrijf dat investeert in kennis en IT maar met altijd oog voor de klant. En dat heeft mij uiteindelijk bij SUREbusiness gebracht. Ik denk dat ik vanuit mijn verzekeraarsachtergrond wel wat toe te voegen heb aan SUREbusiness als volmachtbedrijf.
Wat spreekt je aan in die rol van operationeel directeur bij SUREbusiness?
Als operationeel directeur werk ik voor de acceptatie- en backofficeteams. Wat mij daarin erg aanspreekt is de professionaliteit en kennis van de diverse teams.
Bij SUREbusiness is acceptatie opgedeeld in vier teams: brand, beroepsaansprakelijkheid/Financial Lines, bedrijfsaansprakelijkheid/varia en verkeer inclusief werkmaterieel. Wat mij aanspreekt is dat we met onze specialisten op acceptatie continu oplossingen zoeken voor onze klanten waarbij wij wel kritisch naar de kwaliteit van een risico kijken. En daarnaast onderzoeken hoe we ons aanbod verder kunnen verdiepen en verbreden om te voldoen aan de behoeften van onze adviseurs.
Dat de backoffice dicht bij onze acceptatieteams zit helpt er erg aan bij om ook aan de achterkant een geoliede machine neer te zetten waar onze adviseurs weer baat bij hebben.
Doordat wij geen multibranche acceptanten hebben maar experts op een vakgebied, kunnen de collega’s echt de verdiepingsslag maken. We zijn echt een sparringspartner voor zowel de verzekeraar als voor de adviseur. Dat is onze kracht en toegevoegde waarde.
Welke ervaring neem je mee die je graag bij ons in wil zetten?
Ondanks een bijbaan bij een adviseur heb ik het merendeel van mijn werkzame leven aan de kant van de verzekeraar gezeten. Daardoor weet ik waar een verzekeraar naar op zoek is in de samenwerking met een volmacht en waar de mogelijkheden liggen om samen te groeien. De uitdaging, om te proberen de behoeften van de adviseurs en SUREbusiness te vertalen naar de volmachtverzekeraars en deze nog beter op elkaar aan te laten sluiten ga ik graag aan. Hierbij proberen we het aanbod verder te optimaliseren waardoor de adviseur bij ons terecht kan voor een zeer groot deel van zijn of haar klanten.
Hoe heb je je eerste weken bij SUREbusiness ervaren?
Ontzettend dynamisch! Ik ben al bij diverse evenementen aanwezig geweest (o.a. kennisevents, klankbordgroepen, champagnemoment en het verzekeraarsevent). Dat is ontzettend leuk. Wat ik ervaren heb is dat de indruk die ik had voordat ik hier begon zeker is uitgekomen en misschien nog wel is overtroffen.
Het is een professionele kundige club met oog voor de menselijke kant en elkaar. Waarbij alles en altijd in het teken staat om toegevoegde waarde te leveren voor onze adviseurs. Dat is wat veel bedrijven zeggen maar wat binnen SUREbusiness echt wordt uitgedragen en wat we iedere dag proberen een beetje beter te doen.
Wat valt je op aan de cultuur en manier van werken binnen het bedrijf?
De zaken die er voor mij het meest uitspringen zijn het ondernemerschap, de informele sfeer, oog voor elkaar, oplossingsgericht, korte lijnen en de diversiteit aan mensen doordat we onder andere de ontwikkeling van onze IT-infrastructuur in eigen huis hebben. Hierdoor krijg je een ontzettend mooie mix aan talenten en eigenschappen die bijdragen aan het snel vinden van oplossingen op complexe vraagstukken.
Wat zijn je eerste doelen als operationeel directeur?
Het eerste doel is om iedereen binnen het bedrijf en dan met name de acceptatie- en backoffice teams goed te leren kennen. Te horen waar men tegenaan loopt en waar men mogelijkheden/uitdagingen ziet en daarmee aan de slag te gaan.
Daarnaast van onze adviseurs horen wat er goed gaat of waar we nog kunnen verbeteren, de kennisevents zijn een prachtige manier om diverse van onze partners te spreken maar ik zal zeker met de collega’s meegaan naar onze adviseurs om uitgebreider in gesprek te gaan. In mijn ogen is het contact met de markt essentieel om de juiste beslissingen te kunnen nemen in onze bedrijfsvoering.
Verder staat het uitbreiden van ons productassortiment met nieuwe producten en de verdieping van bestaande proposities hoog op mijn lijst waarbij we oog hebben voor zaken die we nu veel aangeboden krijgen maar helaas nog te vaak niet kunnen verzekeren.
Wat doe je graag in je vrije tijd?
Ik hou van sporten zoals tennis en voetbal. Verder geniet ik van mijn gezin. Ik woon samen met mijn vriendin Jenny en mijn twee dochters Lot van 4 en Saar van 6 jaar. Daarnaast breng ik veel tijd door met mijn familie en vrienden.